Menu
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Szpachlowanie elementów metalowych
Szpachlowanie elementów metalowych

Szpachlowanie elementów metalowych krok po kroku.


1.Pierwszym krokiem jest dokładne umycie elementu i odtłuszczenie a następnie obejrzenie elementu z każdej strony i pod różnymi kątami aby upewnić się, że nie ominiemy żadnego ubytku


2.Następnie usuwamy dokładnie rdzę starą farbę i lakier z miejsca, które będzie szpachlowane do tego celu używam papieru P80 i P120 na krążek lub wykonuję tą czynność ręcznie na klocku 


3.Trzecim krokiem jest nałożenie podkładu epoxydowego na miejsca w których przetarliśmy się do ,,gołej blachy,, spowoduje to trwałe zabezpieczenie naprawianego miejsca.


4.Gdy podkład epoxydowy wyschnie matujemy go delikatnie papierem P120 tak aby nie przetrzeć się do blachy inaczej podkład epoxydowy będziemy musieli nałożyć ponownie.


5.Teraz możemy przystąpić do szpachlowania, tutaj bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniej szpachli, gdy mamy do czynienia z głębokim ubytkiem w miejscu szpachlowania zaleca się stosowanie szpachli z włóknem szklanym a następnie szpachlówek wykończeniowych. Jeżeli miejsce naprawiane nie jest głębokie możemy od razu stosować szpachel wykończeniowy.
Szpachel należy nakładać szpachelką metalową gumową bądź plastikową od środka naprawianej powierzchni- trzeba pamiętać, aby klocek lub hebel którym będziemy obrabiać szpachel był większy od naprawianej powierzchni, jeżeli klocek lub hebel którym będziemy się posługiwać będzie mniejszy nie uda nam się dobrze obrobić szpachli i powierzchnia nie będzie równa. Między warstwami szpachli należy każdą warstwę obrobić papierem P80 lub P120 nadając jej powoli końcowy kształt 


6.Ostatnim etapem szpachlowania jest przygotowanie szpachli pod nałożenie podkładu akrylowego i dokładne rozszlifowanie miejsc po papierze P120- do tego celu zaleca się stosowanie papieru P240 można wykonać tą czynność ręcznie lub maszynowo. 

Przy szpachlowaniu elementów bardzo dużą rolę odgrywa doświadczenie i nauka na własnych błędach. Często w początkowej fazie obróbki szpachli może nam się wydawać, że powierzchnia jest równa i dobrze przygotowana lecz podczas lakierowania okazuje się że w miejscu szpachlowanym jest "plama" która powstała poprzez niedokładnie obrobiony szpachel i zepsuje nam cały efekt końcowy.


Pamiętajmy aby się nie spieszyć i cały czas kontrolować dotykiem ręki czy są w szpachlu góry lub dołki. Do szpachlowania płaskich powierzchni polecam szpachelki metalowe a do miejsc o trudniejszych kształtach szpachelki plastikowe lub gumowe o różnym stopniu twardości. Pamiętajmy też, że szpachel nie może mieć absolutnie kontaktu z wodą !!!

Najczęstsze wady:
-Nie stosowanie podkładu epoxydowego na "gołą blachę" przed szpachlowaniem 
-Szlifowanie klockiem lub heblem mniejszym od naprawianej powierzchni
-Za mały lub za duży stosunek utwardzacza do szpachli
-Zbyt grube warstwy szpachli 
-Niekontrolowanie szpachli podczas obróbki

Wszystkie potrzebne do tego celu produkty znajdziecie na naszej stronie Colormix.com.pl 

Całość kompletu nie przekracza 100zł !

HML Polyester Putty soft szpachlówka poliestrowa soft 2 kg + utwardzacz

Indasa Papier w arkuszu white line P80

HML Polyester putty glass fibre szpachlówka poliestrowa z włóknem szklanym

HML papier ścierny krążek na rzep P120 150MM 15 otworów

Indasa Papier w arkuszu white line P120

Indasa Papier w arkuszu P240

Klocek szlifierski duży

Klocek szlifierski korkowy mały

HML Zestaw szpachelek metalowych 4 sztuki

Troton Zestaw szpachelek Plastikowych 4 sztuki

 

 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl